Friday, April 4, 2014

ОНЛАЈН КУРС: Научи странски јазик

Share & Comment
Duolingo е вистинското место за вас, доколку сакате да научите некој странски јазик. Се што треба да направите е да кликнете овде. Потоа регистрирајте се и можете да започнете. Најпрво, треба да внесете еден странски јазик кој го знаете, и еден странски јазик кој сакате да го учите. Во листата на јазици се: Англиски, Шпански, Германски, Француски, Италјански и Португалски.


Предноста на duolingo е тоа што служи и за почетници, но и за личности кои имаат било какво познавање од јазикот. На крајот на секоја тема полагате испит, а кога ќе го положите крајниот испит добивате сертификат дека го знаете јазикот. Не двоумете се, ова е единствена прилика да научите странски јазик целосно бесплатно.
Tags: ,

Автор:

Ние сме блогери од прва година. Блогот е направен за целите на конкурсот „Кажи Нешто“.

3 коментари:

 1. dali moze angliski da se uci nema opcija

  ReplyDelete
  Replies
  1. Мора да знаеш некој друг од горенаведените странски јазици за да учиш Англиски.

   Delete
 2. Kako se dobiva sertifikatot?

  ReplyDelete

 
Copyright © ONLINE ЖИВОТ | Designed by Templateism.com