Sunday, March 16, 2014

IRON MAIDEN во Белград

Share & Comment
 

  Еден од најдобрите хеви-метал бендови на сите времиња Iron Maiden на 17ти јуни во Белград. Ако сте фанови на Стив Херис, Дејв Мареј, Едријан Смит, Брус Дикинсон, Нико МекБрејн и Џаник Герс, не ја испуштајте оваа прилика. Концертот ќе се одржи на Калемегдан парк. За повеќе информации посетете Купи карти за се. Во продолжение ви преставуваме еден од хитовите на бендот - Fear of the Dark.Tags: ,

Автор:

Ние сме блогери од прва година. Блогот е направен за целите на конкурсот „Кажи Нешто“.

0 коментари:

Post a Comment

 
Copyright © ONLINE ЖИВОТ | Designed by Templateism.com