Thursday, February 27, 2014

ПРЕДЛОГ СЕРИЈА: Вампирски Дневници

Share & Comment
   По трагичната смрт на родителите на Елена и Џереми Гилберт, двајцата се ставени под старателство на нивната тетка Џена. Џереми станува осамен и се препушта на наркотиците, а Елена започнува да излегува со момче наречено Стефан Салватор. Наскоро се открива дека Стефан е вампир, а неговиот брат Дејмон се појавува во Мистик Фолс и почнува да убива луѓе.
  Досега се снимани 5 сезони, а петтата се емитува во моментот во САД.

Бони Бенет

Керолајн Форбс

Дејмон Селватор

Елена Гилберт

Џереми Гилберт

Кетрин Пирс

Мат Донован

Стефан Селватор

Сајлас

Тајлер Локвуд

Tags: ,

Автор:

Ние сме блогери од прва година. Блогот е направен за целите на конкурсот „Кажи Нешто“.

2 коментари:

  1. kade moze da se gleda 4 sezona

    ReplyDelete
    Replies
    1. Cите сезони ги има на www.zamunda.net

      Delete

 
Copyright © ONLINE ЖИВОТ | Designed by Templateism.com