Thursday, February 27, 2014

Кларенс Сидорф: „Ќе го вратам Милан на врвот“

Share & Comment

Тренерот на Милан Кларенс Сидорф полека, но сигурно почнува да го враќа Милан во игра, а победата против екипата на Самдорија најавува подобри времиња за „росонерте“.Рами и Тарабт беа клучните играчи кои ги дадоа головите за триумфот на нивниот тим против Самдорија. Во меч во кој домашниот тим беше надигран. Голот на Рами беше постигнат сомнително но сепак на овој меч се виде еден многу поинаков состав. Играчите на Милан беа многу подобри на теренот од она што можеше да се види во последно време и тоа придонесе за одличен резултат. Не беше тоа ден за тимот на Самдорија, екипата на Милан беше едноставно посупериорна и најавија дека до крајот на сезотана ќе бидат во битка за излегување во европските купови. Интересен факт е тоа што „Росонерите“ без нивните 2-ца најдобри играчи Рикардо Кака и Марио Балотели го совладаа тимот на Самдорија со фудбалерите кои дојдоа како засилувања, односно, Адил Рами и Тараабт.
Tags:

Автор:

Ние сме блогери од прва година. Блогот е направен за целите на конкурсот „Кажи Нешто“.

0 коментари:

Post a Comment

 
Copyright © ONLINE ЖИВОТ | Designed by Templateism.com