Friday, March 21, 2014

ФУДБАЛ: Л.МЕСИ

Share & Comment

Приказна за најдобриот фудбалер на планетава

ЛИОНЕЛ МЕСИ


Ви ја прикажуваме приказната за Лионел Меси, кој од мало упорно дете стана најдобар играч на планетата. Некои го споредуваат со Пеле, Марадона или пак Зинадин Зидан, но, според нас Меси е најдобриот играч што некогаш постоел. Тој како да не е од оваа планета... драги обожаватели на фудбалот ви го претставуваме неверојатниот, најдобриот Лионел Меси...!


Tags:

Автор:

Ние сме блогери од прва година. Блогот е направен за целите на конкурсот „Кажи Нешто“.

0 коментари:

Post a Comment

 
Copyright © ONLINE ЖИВОТ | Designed by Templateism.com