Monday, March 3, 2014

ФУДБАЛ: Фантастично!

Share & Comment

Каква соло акција на Лукас Моуре, а потоа Фани уништи се..


Во натпреварот на Псж против Марсеј, везниот играч на домаќините Лукас Моуре беше близу да влезе во историјата на фудбалот, како  Роналдо против Космопостела, бидејќи помина четворица играчи на Марсеј, го совлада и голманот Мандаду, а потоа десниот бег на екипата на Марсеј Фани спречи топката да влезе во голот. 


Како и да е, тоа неможе са опише со зборови, па затоа погледнете го видеото и уверете се.

Tags:

Автор:

Ние сме блогери од прва година. Блогот е направен за целите на конкурсот „Кажи Нешто“.

0 коментари:

Post a Comment

 
Copyright © ONLINE ЖИВОТ | Designed by Templateism.com