Wednesday, March 12, 2014

ПРЕДЛОГ СЕРИЈА: Древните

Share & Comment
  Древните (The Originals) е серија која се одвива паралелно со Вампирски Дневници. Древните вампири - Клаус, Илајџа и Ребека Мајклсон го напуштаат Мистик Фолс и се враќаат во градот во чиешто градење помогнале тие - Њу Орлинс.

 
  Но, ништо повеќе не е исто... Градот со кој некогаш управувале фамилијата Мајклсон, сега е град на вампири и вештерки. На чело стои Марсел, човекот кој Клаус го одгледа како свој син и го претвори во вампир. Од друга страна, вештерките од Њу Орлинс ја чуваат како заложничка Хејли со која се запознавме во четвртата сезона на Вампирски Дневници. Хејли во својата утроба носи хибрид - син на Клаус, пола вампир-пола врколак. Дали древните вампири ќе успеат да ја вратат власта над Њу Орлинс, и дали ќе се соочат со Марсел и неговата семоќна вештерка Давина?
  Серијата започна во 2013, заедно со петтата сезона на Вампирски дневници.


Марсел Џерард

Ребека Мајклсон

Илајџа Мајклсон

Софи Деваро

Давина Клејр

Клаус Мајклсон

Ками О’Конел

Хејли Маршал

Tags: ,

Автор:

Ние сме блогери од прва година. Блогот е направен за целите на конкурсот „Кажи Нешто“.

1 коментари:

  1. Predlog pisete ja pretty litle liars slicna e na the vampires diaries i e za tinejdzeri

    ReplyDelete

 
Copyright © ONLINE ЖИВОТ | Designed by Templateism.com